Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Τούφα Χαλανδρίου – Παγκράτι 39-48

Όγδοη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για το τμήμα Γυναικών του συλλόγου μας, το οποίο πέρασε νικηφόρα και από την Τούφα Χαλανδρίου, επικρατώντας με 39-48.

Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος, έχοντας μεγάλη δυσλειτουργία στην άμυνα στο ξεκίνημα του αγώνα, αφού βρέθηκε πίσω με 24-20 στο πρώτο δεκάλεπτο.
Η δεύτερη περίοδος δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν με το σταγονόμετρο, αλλά την Τούφα να καταφέρνει να διατηρήσει βραχεία κεφαλή στο σκορ, με το ημίχρονο να λήγει 28-27.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτριές μας μπήκαν αποφασισμένες να κάνουν την ανατροπή και τα κατάφεραν άμεσα, αφού με ένα τρομερό σερί, προσπέρασαν με 28-40 στο 30ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια δεν κινδύνευσαν, επικρατώντας τελικά με σκορ 39-48.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 39-48