Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Κρόνος Γέρακα 58-40

Στο ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑ, η ομάδα μας έδειξε τη δυναμική της, αφού επικράτησε του Κρόνου Γέρακα με 58-40 και παρέμεινε αήττητη για 9η συνεχόμενη αγωνιστική.

Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε ουσιαστικά μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με 14-13, αλλά με αφετηρία τη δεύτερη περίοδο, ξεκίνησε να χτίζει σταθερά μια διαφορά, με το ημίχρονο να κλείνει στο 29-23.
Κομβικό το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, με τις παίκτριές μας να είναι αποτελεσματικές σε άμυνα και επίθεση και να εκτοξεύουν τη διαφορά στο +17 (45-28) στο 30ο λεπτό, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Κρόνο, διατηρώντας τη διαφορά και επικρατώντας τελικά με σκορ 58-40.

Παγκράτι – Κρόνος Γέρακα 58-40
Δεκάλεπτα: 14-13, 29-23, 45-28, 58-40
Παγκράτι(Τσουμάνη-Σταμούλης): Βροχίδου Π. 6, Βροχίδου Στ., Γαλιατσάτου 11(1), Καραβασίλη 6, Μπάκα 3, Μακρυνίκα 14, Χαρίση 11(1), Γεωργουσοπούλου, Μαρούδα, Βλάχου, Ανωγειανακη 7