Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Σπόρτιγκ 42-36

Νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής η ομάδα μας, η οποία επικράτησε με 42-36 του Σπόρτιγκ στο κλειστό του Μετς και φιγουράρει πλέον στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα μας κατάφερε μετά από ένα φτωχό πρώτο δεκάλεπτο να προηγηθεί με βραχεία κεφαλή, 9-6 και να διατηρήσει το ισχνό αυτό προβάδισμα μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου, που βρήκε τις δύο ομάδες στο 21-19.
Στο δεύτερο μέρος, το Σπόρτιγκ κράτησε στους 5 μόλις πόντους τις παίκτριές μας και πέρασε μπροστά στο σκορ στο 30′ με 26-28.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως, η ομάδα μας κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ και κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 42-36.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΣΠΟΡΤΙΓΚ 42-36
Δεκάλεπτα: 9-6, 21-19, 26-28, 42-36
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Τσουμάνη-Σταμούλης): Γαλιατσάτου 9(3), Βροχίδου Π. 12(3), Χαρίση 7(1), Ανωγειανακη 6, Μακρυνίκα 8, Μπάκα , Μαρούδα
ΣΠΟΡΤΙΓΚ(Γιαννακακου – Μυλωνας): Καρρά, Χαλικοπούλου 6, Κραββαρη, Μπετκα, Βαφειάδη 12(2), Ρουσουνελου 10, Κρητικού, Μουζάκη 2, Γεωργαλά, Κουφογιαννη, Δουλβαρη 3(1), Ζαράνη 3(1)