Μπάσκετ Γυναικών

Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Άρης Χολαργού – Παγκράτι 68-54

Μετά από μια μέτρια εμφάνιση, η ομάδα μας γνώρισε τη δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα με 68-54, από τον Άρη Χολαργού.

Η ομάδα μας που αγωνίστηκε με απουσίες στο συγκεκριμένο αγώνα, μπήκε χωρίς συγκέντρωση στο παρκέ και βρέθηκε πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο με 24-9, ενώ δεν κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ μέχρι το ημίχρονο, το οποίο έληξε με 41-22.
Οι παίκτριές μας δεν κατάφεραν ούτε στο δεύτερο μέρος να φανούν ανταγωνιστικές, με τη διαφορά να διατηρείται σε παρόμοια επίπεδα μέχρι και το 30′ (56-39) και την ήττα να έρχεται τελικά με σκορ 68-54.

Η ομάδα μας, παρά την ήττα, παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 68-54
Διαιτητές: Ναστούλης, Οικονόμου
Δεκάλεπτα: 24-9, 41-22, 56-39, 68-54
Άρης Χολαργού(Βερροιόπουλος, Μανιατόπουλος): Νίννη 10 (1), Θωμαϊδου 16, Σαββίδου 3 (1), Τσότρα 4 (1), Καρλαύτη 9 (2), Μονεμβάσιου 11, Παπαδοπούλου 11, Πανοπούλου 2, Καντέλη 2, Γιέφτιτς- Δημητριάδου
Παγκράτι(Τσουμάνη, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 3, Γεωργουσοπούλου, Μαρούδα 5, Βροχίδου Σ. 5 (1), Μπάκα 3, Λεμπέση 2, Ανωγειανάκη 14, Μακρυνίκα 14, Βλάχου 7 (1), Καραβασίλη 1