Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Λέων Κορωπίου – Παγκράτι 40-56

Εύκολη νίκη κατέκτησε το τμήμα Γυναικών, το οποίο επικράτησε με 40-56 επί του Λέοντα Κορωπίου και διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα μας με όπλο της την άμυνα πρηγήθηκε με 6-13 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ κατάφερε να πάρει αέρα 11 πόντων στο ημίχρονο (17-28).
Το σκηνικό παρέμεινε ίδιο και στο δεύτερο μέρος, με τις παίκτριές μας να μην αφήνουν περιθώρια αντίδρασης στις αντιπάλους, να διατηρούν διψήφια τη διαφορά μέχρι το 30ο λεπτό (29-41), ενώ διεύρυναν το προβάδισμά τους στο τελευταίο δεκάλεπτο, κατακτώντας τη νίκη με τελικό σκορ 40-56.

ΛΕΩΝ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΠΑΓΚΡΑΤΙ 40-56