Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Προμηθέας Χαλανδρίου – Παγκράτι 51-41

Μετά από μια μέτρια εμφάνιση, το τμήμα Γυναικών γνώρισε την ήττα από τον Προμηθέα Χαλανδρίου με 51-41.

Η ομάδα μας δεν είχε καλή αγωνιστική απόδοση και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 13-8 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στο ημίχρονο ο Προμηθέας ανέβασε τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (30-18).
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτριές μας έσφιξαν την άμυνά τους, αλλά δεν έβρισκαν εύκολα το δρόμο προς το καλάθι της ομάδας του Χαλανδρίου, η οποία διατήρησε τη διαφορά πάνω από τους δέκα πόντους για το 40-27 στο 30ο λεπτό.
Η κατάσταση δεν άλλαξε ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο, με την ομάδα μας να γνωρίζει την ήττα με 51-41.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 51-41