Μπάσκετ Γυναικών

Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Τούφα 45-49

Δεύτερη ήττα στις λεπτομέρειες με 45-49 για το τμήμα Γυναικών, στον αγώνα με την Τούφα Χαλανδρίου, στο κλειστό του Μετς.

Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό και είχε πολλές διακυμάνσεις, με την ομάδα μας στο πρώτο μέρος να μένει πίσω με 9-21, αλλά να τρέχει ένα 16-2 επιμέρους σκορ, για το 25-23 του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος το ματς πήγαινε πόντο-πόντο, αλλά με το σκορ στο 45-45 1′ πριν τη λήξη, η ομάδα μας δέχθηκε ένα 0-4 σερί, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με σκορ 45-49.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 45-49
Διαιτητές: Δράκος, Ρούτσης
Δεκάλεπτα: 9-13, 25-23, 36-34, 45-49
Παγκράτι (Καλογερόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 6 (1), Βροχίδου Π. 14 (3), Βροχίδου Σ. 6 (2), Γούναρη 5 (1), Παππά 3 (1), Τζαρου 9 (1), Μπαουράκη, Καραβασίλη 2
Τούφα (Μίχα): Κατσαρέλια, Τζαμαριά 11 (1), Οικονόμου 4, Καββαδία 3 (1), Τσότρα 13, Ζουρτσάνου 9, Καντέλη 4, Τσουλούφη 5