Μπάσκετ Γυναικών

Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Άρης Χολαργού – Παγκράτι 65-55

Την ήττα με 65-55 γνώρισε το τμήμα Γυναικών μπάσκετ στον αγώνα με τον Άρη, στο Χολαργό.

Η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε με 17-14, αλλά βρέθηκε με διψήφια διαφορά πίσω στο ημίχρονο (34-22).
Οι παίκτριές μας δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στο δεύτερο μέρος, μένοντας περαιτέρω πίσω στο σκορ στο 30′ με 50-36, ενώ το τέλος του αγώνα βρήκε τον Άρη Χολαργού νικητή με το τελικό 65-55.

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 65-55
Διαιτητές: Στραγαλινός, Ρηγόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-14, 34-22, 50-36, 65-55
Άρης Χολαργού (Βερροιόπουλος, Φατούρος): Θωμαϊδου 10, Παπαμιχαήλ 2, Καλυμιονάρη 18 (2), Τριανταφύλλου 2, Ζανίκα 5 (1), Κατσιμάρδου 8, Καβάσιλα 9 (1), Χατζηνικολάου, Μουλατισώτη 2, Χατζηνικολάου 9
Παγκράτι (Καλογερόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 17 (2), Βροχίδου 9 (2), Γούναρη 4, Παππά 4, Τζάρου 12, Καραβασίλη 9