Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Κρόνος 42-48

Νέα ήττα για το τμήμα Γυναικών, αυτή τη φορά με 42-48 και αντίπαλο τον Κρόνο, στο κλειστό του Μετς.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και κατάφερε να προηγηθεί στο ξεκίνημα με 10-8, ενώ το ημίχρονο την βρήκε μπροστά με 22-21.
Στο δεύτερο μέρος, ο Κρόνος έκανε την αντεπίθεσή του και πήρε το προβάδισμα στο 30′ με 31-34, ενώ κατάφερε να περιορίσει επιτυχώς τις παίκτριές μας στην τελευταία περίοδο, παίρνοντας τη νίκη τελικά με σκορ 42-48.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΟ 42-48
Διαιτητές: Σέλληνας , Δράκος
Δεκάλεπτα: 10-8, 22-21, 31-34, 42-48
Παγκράτι (Καλογερόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 10 (1), Καραβασίλη 7, Βροχίδου Π. 9 (2), Χόντα, Μαλτέζου, Γούναρη 4, Μπακαλάκη, Παππά4, Τζάρου 8
Κρόνος (Κόμης, Αφένδρης): Μπάκα 2, Γαλάνη 7, Κυριακάκη, Παναγοπούλου, Τσιούνη 2, Πατσιώρα 6, Κογκαλίδη 10 (2), Σταυροπούλου 9, Καπένη 12, Μυριούνη