Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Προμηθέας – Παγκράτι 46-36

Τέταρτο σερί αρνητικό αποτέλεσμα για το τμήμα Γυναικών, το οποίο δεν τα κατάφερε απέναντι στον Προμηθέα, γνωρίζοντας την ήττα με 46-36.

Η ομάδα μας έκανε πολύ κακό ξεκίνημα στον αγώνα και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο με 18-4, ενώ το ημίχρονο την βρήκε να υπολείπεται 16 πόντων (29-13).
Οι παίκτριές μας βελτιώθηκαν πολύ στο αμυντικό κομμάτι στο δεύτερο μέρος, αλλά η επιθετική δυστοκία δεν τους επέτρεψε να μειώσουν τη διαφορά, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 38-24 και την ήττα να έρχεται με τελικό σκορ 46-36.

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 46-36
Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Μακρής
Δεκάλεπτα: 18-4, 29-13, 38-24, 46-36
Προμηθέας (Σκαρογιάννη, Νομικού): Κάσδαγλη 2, Μπεζαϊτη 6, Κοντοέ 6, Γιαννακοπούλου, Βάγδατλη, Μακρυγιώργη 8, Κανιαδάκη 14 (2), Νικολέτου, Τορναρίτη, Καπάκωνα 6, Τόγκα 4 (1)
Παγκράτι (Καλογερόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 8 (1), Βροχίδου 7 (2), Χόντι 2, Μαλτέζου, Γούναρη, Παππά 3, Τζάρου 10 (1), Καραβασίλη 6