Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Αχαρνής ΛΦΜ – Παγκράτι 40-70

Επιστροφή στις νίκες για το Γυναικείο τμήμα του συλλόγου μας, το οποίο επικράτησε με 40-70 του Αχαρνής ΛΦΜ, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με 9-17 στο πρώτο δεκάλεπτο κι ενώ οι αντίπαλοί μας κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο ημίχρονο (25-30), οι παίκτριές μας πάτησαν γκάζι στο δεύτερο μέρος και προηγήθηκαν αρχικά με 36-50 στο 30′, για να φτάσουν τελικά σε μια επιβλητική νίκη με 40-70, μετά από μία εντυπωσιακή τέταρτη περίοδο.

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 40-70
Διαιτητές: Παπαχρήστου, Βαλκάνας
Δεκάλεπτα: 9-17, 25-30, 36-50, 40-70
Αχαρνής (Καλόσακας): Φαμπιόλα 18 (4), Ραδή 13, Λιντζέρη, Ανδριανοπούλου 2, Καναβάρου, Κοτσασπύρου, Παπαδοπούλου 2, Αναστασίου, Κασνέστη 4, Σαραγιώτη 1, Παγώνη.
Παγκράτι (Καλογερόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 31 (7), Βροχίδου 6 (1), Χόντα, Παππά 3, Μακρυνίκα 18, Τζάρου 6, Καραβασίλη 4, Κυριμάκη- Λαδιανού 2.