Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – ΑΕΝ Κηφισιάς 45-52

Την ήττα με 45-52 γνώρισε το τμήμα Γυναικών στον αγώνα με την ΑΕΝΚ στο Μετς.

Η ομάδα μας ήταν μπροστά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αν και οι διαφορές που είχε δεν ήταν σε καμία περίπτωση ασφαλείας. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με 10-9, ενώ το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 21-20. Οι παίκτριές μας βρίσκονταν μπροστά με διαφορά τριών πόντων (31-28) στο 30′ λεπτό, αλλά αντιμετώπισαν πολλές αμυντικές δυσκολίες στο τέταρτο δεκάλεπτο και ηττήθηκαν τελικά με σκορ 45-52.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 45-52
Διαιτητές: Σέλληνας, Μαντζανάς
Δεκάλεπτα:  10-9, 21-20, 31-28, 45-52
Παγκράτι (Καλογερόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 6 (2), Γκέρμπι, Βροχίδου 12 (4), Χόντα, Κυριμάκη- Λαδιανού. Γούναρη, Καραβασίλη 2, Παππά 4, Μπακαλάκη, Μακρυνίκα 11, Τζάρου 10.
Κηφισιά (Κατρά, Μαύρου): Ρομπότη 3 (1), Παπαντώνη, Ανεζύρη 4, Θεοδωρακοπούλου 3, Σικιαρίδη 3, Γάλλου 15 (3), Αχμέτ  Οζλ. 9, Αχμέτ Οζκγ., Καραδήμα, Λίγκρη 2, Τσέρου, Παλτόγλου 13 (1).