Μπάσκετ Γυναικών

Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΦΟ Τούφας – Παγκράτι 41-34

Την ήττα με 41-34 γνώρισε το τμήμα Γυναικών Μπάσκετ στον αγώνα με την Τούφα Χαλανδρίου, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά, με την Τούφα να προηγείται με 15-4 στο πρώτο δεκάλεπτο και 29-14 στο ημίχρονο.
Οι παίκτριές μας μείωσαν τη διαφορά στο ξεκίνημα του δευτέρους μέρους, αλλά το σκορ στο 30′ παρέμεινε πάνω από τους δέκα πόντους (37-26).
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας προσπάθησε να κάνει μια μεγάλη ανατροπή, αλλά τελικά ηττήθηκε με σκορ 41-34.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 41-34
Διαιτητές: Μακρής, Μανιάκη
Δεκάλεπτα: 15-4, 29-14, 37-26, 41-34
Τούφα (Μίχα): Τζαμαριά 5 (1), Οικονόμου 12, Καββαδία 2, Τσότρα 6, Καμπούρη, Καντέλη 2, Τσουλούφη 2, Ευαγγελάτου 12 (1).
Παγκράτι (Καλογερόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 3 (1), Βροχίδου 5 (1), Γούναρη 1, Μπακαλάκη, Παππά, Μακρυνίκα 15, Τζάρου 5 (1), Καραβασίλη 2, Κυριμάκη-Λαδιανού 3 (1).