Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ανταίος – Παγκράτι 51-50

Ήττα στο νήμα με 51-50 γνώρισε το τμήμα Γυναικών Μπάσκετ, στον αγώνα με τον Ανταίο, εκτός έδρας.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι καθ’ όλη τη διάρκειά του, με την ομάδα μας να βρίσκεται μπροστά με 12-17 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά τον Ανταίο να περνάει μπροστά στο ημίχρονο με 27-26.
Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες συνέχισαν να πηγαίνουν χέρι-χέρι, με το προβάδισμα να εναλάσσεται συνεχώς και τον Ανταίο να πετυχαίνει στο τέλος τη νίκη με 51-50.

ΑΝΤΑΙΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 51-50
Διαιτητές: Δράκος, Μαρίνος
Δεκάλεπτα: 12-17, 27-26, 41-40, 51-50
Ανταίος (Ξενάριος, Διαμαντής): Εράρουι Β., Ραμαντάνη, Ρούκη, Ερχάρουι Μ. 5, Κουβόρντε 14, Αναζόντο 4, Εζεοντίκε, Οφούρου 8, Γοργογιάννη 15 (1), Νάντι 5.
Παγκράτι (Καλογερόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 4, Βροχίδου 4 (1), Γούναρη 2, Παππά 3 (1), Μακρυνίκα 32, Τζάρου 1,Καραβασίλη 4.