Γ’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Βοτανικός 4-2

Εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα μας το Σάββατο 7/3 κερδίζοντας με 4-2 την ομάδα του Βοτανικού.

Το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε από το 1ο ημίχρονο όταν και καταφέραμε να προηγηθούμε με 3-0. Στο 2ο ημίχρονο ο κόουτς Ακριτίδης με τις αλλαγές του έδωσε χρόνο συμμετοχής και σε παιδιά που δεν έχουν παίξει πολύ έως τώρα. Μετά το και το 4ο γκολ η απόδοσή μας έπεσε δίνοντας την ευκαιρία στον Βοτανικό να μειώσει σε 4-2. Τα γκολ για το Παγκράτι πέτυχαν οι Τομαράς 2, Γιούτσος και Στεργιόπουλος.

Με αυτή τη νίκη φτάσαμε στους 38 βαθμούς συγκατοικώντας στην 7η θέση με τους Αμπελόκηπους και τα Ιλίσσια 2004.

Επόμενος αγώνας με την ομάδα του Ιπποκράτη εκτός έδρας που βρισκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 52 βαθμούς και μόλις 2 ήττες.